Sıkca Sorulan Sorular


Duvar Kağıdı yaptırmak çok mu pahallı?

Duvar kağıdı yaptırmak pahallı değildir. Burda belirleyici olan kullanım ve fayda süresidir. Boya ile kıyaslandığında. Duvar kağıdında yakalayacağınız, dokuyu sıcaklığı başka bir malzemede bulamazsınız, Duvar kağıdının kullanım süresi boya kullanımına göre çok daha fazla uzundur. Nden duvar kağıdı bölümünü ziyaret etmenizi öneririz.

Duvar Kağıdı nasıl temizlenir, Duvar kağıdı ıslak bezle silinebilir mi?

Duvar kağıdı ürün yapısına göre silinerek temizlenebilir. Ürün etiketinde silinebilirlik özelliğini gösteren semboller yeralmaktadır. Talimatlara göre duvar kağıdınızı silebilir, hatta bazı ürünleri gerektiğinde yumuşak bir fırça yardımı ile temizleyebilirsiniz. Olası kirlenmelerde kirliliğin yoğunlaşması beklenilmeden sünger veya yumuşak bez kullanılarak haifçe silinmelidir. İstenen sonucun alınması için ürün etiketinde yeralan talimatlara uyulmasını tavsiye ederiz.

Duvar Kağıdı temizliğinde deterjan kullanabilir miyim?

Duvar kağıdı temizliğinde ağartıcı, leke çıkartıcı özelliğini arttıran ağır kimyasallar içeren deterjanlar kullanılmamalıdır. Temizlemede sıvı sabunlar, tercihen en doğal temizleyici olan arap sabunu önerilir.

Eşyalarımın yerini değiştirirken duvar kağıdımda hasar oluştu yenisi ile değiştirebilir miyim?

Vinyl esaslı duvar kağıtları duvardan kolaylıkla sökülebilir özelliktedir. Uygulama sırasında doğru yapıştırıcı kullanıldıysa duvarlarda kalıntı ve iz bırakmaz. Duvar kağıdını ek yerlerinden sökülerek yenisi ile değiştirilebilirsiniz. Ton farkı oluşmaması için artan duvar kağıdının saklanması yada yedek rulo alınması önerilir.

Plastik boya üzerine duvar kağıdı kaplatabilir miyim?

Eski plastik boya ve akrilik su bazlı boyalar duvarla zayıf bir tutunma sağladıkları için bu tip boyalı yüzeylerin güçlendirilmesi gerekir. Duvarın mümkünse kazınması veya dönüşüm astarı ile güçlendirilmesi önerilir.

Saten boya üzerine duvar kağıdı uygulaması yaptırabilir miyim?

Saten boya, silikonlu boya üzerine duvar kağıdı uygulaması yaptırabilirsiniz, duvar kağıdının tutunma güçünün arttırılması için yüzeyin parlaklığının alınması, kazınması – zımparalanması yada dönüşüm astarı uygulanması önerilir. Saten alçılı, boyasız duvara, alçıpan üzerine duvar kağıdı direkt olarak uygulanabilirmi? Saten alçılı boyasız duvara duvar kağıdı uygulanmadan önce saten alçı astarı uygulanmalıdır. Alçıpan üzerine duvar kağıdı uygulanmadan, saten alçı çekilmeli, astar uygulaması yapılmalıdır.

Duvar kağıdı nasıl bir zemine uygulanmalıdır?

Duvar kağıdı uygulaması yapılacak zeminin, kuru, nem ve kirlilikten arındırılmış düzgün bir yüzeye sahip olması gerekir. Yüzeydeki bozukluklar duvar kağıdıyla giderilemez, hatta yüzeyin çok fazla olan bozukluklarını duvar kağıdı ortaya çıkartır. Uygulama öncesi zemin etüdü ve iyileştirmesi mutlaka yapılmalıdır.

Eski duvar kağıdı üzerine uygulama yapılabilir mi?

Daha önce yapılmış duvar kağıdının üzerine yeni duvar kağıdı yapılmasını önermiyoruz. Uygun olan eski uygulamanın zeminden sökülerek uygulama yapılmasıdır.

Duvar kağıdı uygulaması ne kadar sürer, zahmetli, telaşlı bir işmidir?

Duvar kağıdı uygulaması iç dekorasyonda en rahat uygulanan, en az kirliliği olan işlerin başındadır, uygulama sırasında ve sonrası koku, kirlilik olmaz. Eşyaların taşınması gerekmez. Duvardan bir miktar öne çekilmesi yeterlidir. Genel bir tadilat-dekorasyon yapılıyor ise duvar kağıdı uygulaması en son yapılmalıdır.

Duvar kağıdının kullanım ömrü ne kadardır?

Duvar kağıtları nı ürün yapısına göre yaklaşık olarak 10 – 15 yıl kullanabilirsiniz, burada süreci belirleyen kullanım koşulları ve ürün yapısıdır.

Kaç çeşit duvar kağıdı var?

Duvar Kaplamaları nı malzeme yapısına göre sınıflandırdığımızda; ana gruplar.

Kağıt esaslı duvar kağıtları,
Vinyl yüzeyli duvar kağıtları,
Boyanabilir duvar kağıtları,
Cam tekstili duvar kaplaması,
Tekstil tabanlı duvar kaplaması,
Kumaş yüzeyli duvar kaplaması,
Ürün özellikleri ve daha detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

Ne kadar duvar kağıdına ihtiyacım olduğunu nasıl bulurum?

Uygulama yapılacak yüzeylerin, yatay ve dikey ölçülerine ihtiyacınız olacaktır. Yatay ve dikey ölçülerin çarpımı yüzeyin alanını verecektir. Duvar kağıdı uygulaması boy olarak yapıldığı için rulo miktarının belirlenmesinde tavan yüksekliği ve seçilen desenin yapısı belirleyici olur. Yatay uzunluk, kullanılacak rulonun en ölçüsüne (53 – 70 – 90 -106 cm gibi) bölünerek kullanılacak boy sayısı bulunur. Her boy, duvar yüksekliğine ve desen yapısına göre kesilerek alınır. Rulodan alınacak boy sayısı tavan yüksekliğine ve desen yapısına göre değişir. Duvar kağıdı ruloları genel standartlarda 10 m – 15 m uzunluğundadır. Tavan yüksekliğiniz 2,50 m altında ve seçilen desen düz ise 10 m lik bir rulodan 4 boy kağıt alabilirsiniz. Ortalama hesap yapabileceğiniz gibi profosyonel yardım için hizmetinizdeyiz.

Duvar kağıdı kombinasyonlarında nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle kullanım amacınıza uygun duvar kağıdı tipini belirlemelisiniz. Kendi yaşam alanlarınız için seçeğiniz renk ve dokular tamamen sizi yansıtacaktır, yinede kullanılacak mekanın özelliği, kullanım amacı, ışık alma durumu, mobilya, perde zemin malzemesi türü rengi seçiminizde dikkate alınması gereken öncelikli konulardır. Geniş koleksiyonlarımızla sınırsız renk, doku dekorasyon ve kombinasyon alternatifleri sunmak üzere hizmetinizdeyiz.

İnternette gözüken renklerle duvar kağıdı renkleri birebir aynımıdır?

İnternet ortamındaki renklerin algılanması, ekran çözünürlüğü ve kalitesi ile değişebilir. Ayrıca duvar kağıdının dokusunuda hissetmek mümkün değildir. İnternet ortamındaki görüntü ancak fikir verici yönlendirici olabilir.

Beğendiğim ürünü her zaman bulabilirmiyim?

Geniş bayi yapımızla, sizlere eksiksiz hizmet vermek çabasındayız. Ürünlerimiz tamamı stoklu ürünler olup, yüksek stok seviyesi ile çalışmaktayız. Sipariş anında stokta olmayan ürünlerin ithalatı için minumum bir aylık bir zamana ihtiyaç vardır.

Bayi Paneli